Tokina 16-28mm AT-X PRO FX

Marka : Tokina
Fiyat : ₺5.850,00(KDV Dahil)
* ₺1.072,50 'den başlayan taksitlerle
:
Tokina 16-28mm F/2.8 AT-X Pro FX Zoom Lens
 
 
Bu yeni Tokina lens, Full frame (FX) lens neslinin ilk ürünü olup Canon EOS 5D Mark II ve Nikon D700 ile D3x gibi profesyonel dijital SLR makineler için üretilmiştir. 16-28mm zoom aralığı sağladığı süper geniş açı ile profesyonel fotoğrafçılara konuya yaklaşarak dramatik bir etki yaratma yada tüm konuyu kadraj içine alma imkanı sunar.
 
Yeni GMR sensörü içeren sessiz DC motor 
16-28mm f/2.8 yeni geliştirilmiş sessiz DC motor kullanarak daha hızlı ve daha sessiz netleme sağlar. DC motorun yeni GMR manyetik AF sensörü ile entegre edilmesi ile AF hızı artar.
 
Asferik ve Süper-Düşük Dağılım cam elementleri
 
Arka gruba eklenen 2 asferik elemente ek olarak yeni 56mm çaplı geniş asferik cam elementi de ön lens grubuna dahil edilmiştir. 3 adet SD (Süper Düşük Dağılımlı) cam elementi kromatik sapmayı azaltırken maksimum çözünürlük sağlar ve daha fazla optik kayma düzeltmesi elde edilir.
 
Tek-Dokunuş Netlik Elde Etme
 
Tokina' nın özel Tek-Dokunuş Netlik elde etme mekanizması sayesinde fotoğrafçı AF ile MF arasında kolaylıkla geçiş yapabilir. Netleme halkasını ileri iterek AF veya geri çekerek manuel netleme sağlanır. Nikon gövdelerde AF/MF düğmesini değiştirmeye gerek yoktur. Canon için lens üzerinde ikinci AF/MF düğmesi yoktur, netlik modu netleme halkasından ayarlanabilir.

Çerez Kullanımı