Sigma 50mm F1.4 DG Hsm (Art Serisi)

0,00
Marka : Sigma
İndirim Oranı : %4 İndirim
Fiyat : ₺6.990,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺6.690,00(KDV Dahil)
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}
{{'UrunDetay_Barkod' | translate}} : 0085126311544
* ₺1.226,50 'den başlayan taksitlerle
Adet :
Telefonla Sipariş
Tavsiye Et

Sigma 50mm F1.4 DG HSM Objektif - Yeni Art Serisi

 

Olağanüstü geniş diyafram açıklığa sahip bu standart sabit odaklı objektif, "Art" serisine katılan en yeni üyemizdir. 


2008 yılında SIGMA, dijital SLR gövdeler için geniş diyafram açıklığına sahip standart objektif olarak tasarlanan 50mm F1.4 EX DG HSM'yi üretti. O tarihlerde analog fotoğraf makineleri için tasarlanmış optik ürünler yaygındı. Ancak SIGMA, çevresel aydınlık telafisi, köşelerde noktasal görüntüi kontrolu ve keskinlik iyileştirmeleri, sadece netlik noktasında değil görüntünün diğer noktalarında da daha iyi görüntü kıstasları ile çaba göstermeyi sürdürdü ve bugünün dijital SLR gövdeleri için optimize edilmiş olan bir 50mm objektif yarattı. 
Son yılarda fotoğraf makineleri evrim geçirmeyi sürdürerek çok daha yüksek çözünürlükte kayıt yapan algılayıcılara kavuştular. Bunun sonucunda, fotoğrafçıların daha üstün performansa sahip objektiflere talepleri arttı. 2012 yılında Sigma, fotoğrafçıların yükselen beklentilerini karşılamak üzere, benzersiz ifade performansı sağkayan "Art" serisini duyurdu. Bu serinin ilk örneği "SIGMA 35mm F1.4 DG HSM [A 012]", "Art" ailesinden beklenen tavizsiz performans düzeyindeydi. Dünyanın dört bir yanında çok sayıda olumlu değerlendirme ve ödül ise bunun kanıtıydı. Yılların tasarım birikimi ve üretim deneyimi ile mümkün olan "Art" serisine yeni bir üyenin katıldığını bildirmekten mutluluk duyuyoruz: Olağanüstü yüksek kalitede görüntüler çağına uygun, yeni, geniş diyafram açıklığına sahip yüksek performanslı bir standart objektif.
Art serisi yüksek düzeyde ifade gücü sağlar 

SIGMA tüm değiştirilebilir objektiflerini, her biri belirgin bir konsepte sahip üç ürün ailesi altında gruplamaktadır: Contemporary (C - Çağdaş), Art (A - Sanat), ve Sports (S - Spor). Yüksek optik performans ve zengin ifade gücü hedefleriyle tasarlanan Art serisi kullanıcıya yüksek düzeyde görsel yorum olanağı sağlar. En üst düzeydeki standartlara uygun şaşırtıcı keskinliği ve görüntü kalitesi ile manzara, portre, yakın plan, hatta hatıra fotoğrafları üretilirken, fotoğrafçının içinde saklı olan sanatçı açığa çıkar. Stüdyo çekimleri için ideal olduğu gibi, mimari fotoğrafçılık, gece sahneleri ve daha bir çok farklı çalışma koşulunda da aynı ifade gücünü sunar.
Kusursuz keskinlik ve görüntü kalitesi 

Yılların birikimi ve güncel tasarım teknolojimiz sayesinde istenmeyen ışık sapmaları bütünüyle giderilmiş, görüntünün hem merkezinde hem de köşe alanlarında çok yüksek keskinlik, şaşırtıcı düzeyde görüntü kalitesi elde edilmiştir.
Yüksek keskinlik ve olağanüstü netsizlik kalitesi (bokeh) 

Netlik noktasında çok yüksek keskinlik elde edilirken, yakın ve uzak noktalardaki netsizlik estetiği benzersiz yumuşaklıktadır. Görüntü kalitesini olumsuz etkileyen iç parlamalar ve renk saçılması hataları bütünüyle düzeltilmiştir. En açık diyafram değerinden itibaren çok yüksek keskinlik ve çizgi ayrıştırma gücü gözlenir. Ayrıca en aza indirilmiş vinyet (köşe kararması) etkisi ve netsizde renklenmenin giderilmesiyle, doğal, çekici bokeh elde edilir.
Kusursuz yanal saçılım düzeltmesi 

Geniş diyafram açıklığına sahip bir objektifin aynı zamanda tüm diyafram değerlerinde yüksek keskinlik ve görüntü kalitesi sağlaması idealdir. Örneğin, tasarımda asferik kalıplanmış cam merceklerin kullanılması yanal renk saçılımına karşı kusursuz düzeltme sağlar. Astronomi çalışmalarında ve genel olarak ışık kaynaklarının göründüğü çekimlerde bu özellik önem kazanır zira nokta ışık kaynaklarının görüntünün köşe bölgelerinde netsizleşmesinin ve deforme olmalarının önüne geçilmiş olur. Ayrıca portre ve iç mekan çekimlerinde artırılmış bokeh (netsizlik estetiği) elde edilir.
Aksiyel renk saçılımı önleme 

Yazılım yoluyla düzeltilmesi dahi çok zor olan aksiyel (doğrusal) renk saçılımına karşı SLD (Special Low Dispersion - Özel Düşük Saçılımlı) cam mercekler kullanılmış, keskinliğin tüm netlik noktalarında kusursuz olması sağlanmıştır. Sonuç her zaman keskin, yüksek kontrastlı, zengin ayrıntılı görüntülerdir.
En aza indirilmiş distorsiyon 

Şekil bozulmaları biçiminde kendisini gösteren distorsiyonun yalnızca diyafram değerlerini değiştirerek düzeltilmesi mümkün değildir. Bu nedenle, tasarım aşamasında en fazla üzerinde durulan noktalardan biri distorsiyonun en aza indirilmesi olmuştur. "SIGMA 50mm F1.4 DG HSM"nin yapısındaki tüm mercekler, enerji aktarımını en iyi yapacakları ve distorsiyonun en aza ineceği noktalara yerleştirilmişlerdir.
Dengelenmiş çevresel aydınlık 

Geniş açıklığa sahip objektiflerde çevresel parlaklık sorunları yaygındır. Ön sıralara geniş çaplı merceklerin yerleştirilmesiyle, açık diyafram değerlerindeki aydınlatma performansı artırılmıştır. Bu sayede köşe kararmasının önüne geçilmiş, görüntünün her noktasında aynı berraklıkta ayrıntı elde edilmesi sağlanmıştır.
İç parlama ve yansımalar önlendi 

Tüm tasarım süreci boyunca güçlü ters ışıklara karşı dirençli bir yapı elde edilebilmesi için sürekli ölçüm ve hesaplamalar yapıldı. Super Çok Katmanlı Kaplama, iç parlama ve yansımaları daha da azaltmakta, ters ışıkta dahi yüksek kontrastlı, keskin görüntüler elde edilebilmektedir.
  Süper Çok Katmansız Süper Çok Katmanlı
40 cm yakın netlik 

Objektifin yapısında kullanılan yüzer sistem, netleme esnasında mercek gruplarının arasındaki uzaklıkları ayarlar. Böylece netlik için gereken mercek hareketleri azaltılnış olur. Bu sayede en yakın netlik uzaklığı 40cm ve büyütme oranı 1:5.6'dır. Farklı netlik noktalarındaki performans değerleri de birbirine çok yakın olduğundan tüm uzaklıklarda aynı üstün görüntü kalitesi elde edilir.
  Yüzer Sistem
Hiper-sonik motor sayesinde hızlı ve sessiz AF 

HSM (Hyper Sonic Motor) yüksek hızda ve sessiz otomatik netleme yapılmasını sağlar. Otomatik netleme algoritması daha da geliştirilmiştir ve sistem kusursuz çalışır. Ayrıca tam manuel netleme de her zaman mümkündür ve netlik halkasının kendi etrafında çevirilmesiyle gerçekleşir.

  Hiper-sonik motor
"USB DOCK" sistemi ile kişiselleştirme olanağı 

Objektif yazılımının güncellenmesi, odaklama kalibrasyonu, izin verilen netlik aralığı gibi parametrelerin kullanıcı tarafından ayarlanması için USB kapısından bilgisayara bağlanabilen isteğe bağlı özel bir adaptör ve özgün bir yazılım (SIGMA Optimization Pro) geliştirmiştir.
Kavisli diyafram 

Objektifin 9 adet kavisli bıçağa sahip olan diyaframı, açıklığın her zaman dairesel kalmasını sağlar ve netsiz alanlarda etkileyici bokeh etkisi oluşturur.
Tasarım konsepti 

Yeni Sigma ürün ailelerinde, birlikte gelen gölgeliğin (parasoley) bağlantı noktalarında kauçuk kullanılmış, objektif kapaklarının ve AF/MF anahtarının tasarımı iyileştirilmiştir. Tüm ürünlerin çok daha yüksek hassasiyetle çalışması için dahili elemanlarda metal ve genleşme katsayısı çok düşük ve metal ile uyumu çok yüksek olan yepyeni bir bileşik malzeme, TSC (Thermally Stable Composite) kullanılmıştır. Zoom halkasının üzerinde, ürünün pazara ilk kez sunulduğu yılın son üç rakamı işlenerek, geliştirildiği tarihin belirlenebilmesi sağlanmıştır.
Pirinç bayonet 

Objektif, yüksek hassasiyette ve dayanıklılıkta üretilmiş pirinç bayonete sahiptir. Uzun süre kullanılabilmesi için çok daha dayanıklı hale getirilmek üzere özel işlemlerden geçirilerek üretilmiştir.

SIGMA'nın özgün MTF ölçüm sistemi "A1" ile kalite kontrolu 


Bugüne kadar objektif performansını ölçmek için geleneksel sensörler kullanılırdı. Ancak, artık 46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörlerini kullanarak, SIGMA tarafından geliştirilmiş özgün "A1" MTF (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) ölçme sistemini geliştirdik. Böylece, daha önce tespit edilemeyen yüksek frekanslı ayrıntılar artık kalite kontrolu kapsamına girmektedir. Fabrikada üretilen her bir objektif, bu sistem tarafından onaylanmadan sevkedilmemktedir.
  46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörü
"Made in Japan" 

Tüm Sigma ürünlerinin imalatı, kalıplar ve parçalar dahil olmak üzere, entegre bir üretim sisteminde, başından sonuna Japonya'da gerçekleşir. Sadece Japonya'da üretim yapan sayılı firmalardan birisiyiz. Ürünlerimizi, fabrikamızın bulunduğu bölgenin ruhunu katarak, temiz hava, temiz su, işine odaklanmış ve çalışkan insanlarımızla yapıyoruz. Her biri kendi alanında uzman çalışanlarımız, zeka ve ileri teknoloji kullanımının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerimizin güvenilir kalitesinden gurur duymaktayız. Ürünlerimiz tüm dünyada bu yüzden profesyonelleri ve her seviyedeki fotoğraf tutkunlarını mutlu etmeyi sürdürmektedir.
Bayonet Değişim Hizmeti 

Yıllardır çok farklı platformlar ve uygulamalar için değiştirilebilir objektifler üreten bir kurum olarak, yepyeni bir hizmeti duyurmaktan mutluluk duyuyoruz: Bayonet Değişim Hizmeti*. Ücretli olarak verilen bu hizmet kapsamında, mevcut SIGMA objektiflerinizin gövde bağlantı halkası farklı bir gövde standardına dönüştürülebilmektedir. Böylece, gövde tercihini değiştiren kullanıcılar SIGMA objektiflerini yeni gövdeleriyle kullanmayı sürdürebileceklerdir.
*Bayonet Değişim Hizmeti normal bakım/onarım işlemlerinden farklıdır. Bu hizmetten yaralanmak için size en yakın SIGMA distribütörü ile irtibata geçin.

EISA AVRUPA EN İYİ DSLR OBJEKTİFİ 2014 - 2015 


Fiyat/performans oranı ile Sigma 50mm F1.4 DG HSM [A], çıtayı yeni bir düzeye yükseltiyor. Bu aydınlık, full-frame standart objektif, müthiş bir fiziksel yapıya sahip. Masif, zarif ve geniş netlik halkası ile elinize uyumlu. Ama en önemlisi, konu optik performansa geldiğinde bu ürün pazardaki tüm rakiplerini, fiyatları ne olursa olsun gölgede bırakıyor. Hatta, kesinlikle EISA üyelerinin bugüne dek test etme zevkini tattıkları en keskin objektiflerden biri. Üstelik Sigma 50mm F1.4 DG HSM [A] çok düşük düzeylerde renk saçılmasına ve köşe kararmasına yol açıyor. Geometrik bozulma hiç yok. Fiyat ise, sadece profesyonellerin değil, ileri amatörlerin de rahatlıkla erişebileceği bir düzeyde.

* EISA, 20 farklı Avrupa ülkesinde yayınlanan 50 uzmanlık dergisinden oluşan bir yayıncı birliğidir. EISA üyeleri, son bir yıl içinde dergilerinde incelemesi yayınlanan ürünler arasından hangisine saygın EISA Ödülü'nün verileceğini belirlemek üzere biraraya gelirler. Değerlendirme altı kategoride yapılmaktadır: Fotoğraf, Video, Ses, Ev Sineması, Mobil Elektronik ve Elektronik Cihazlar
{{ 'UrunDetay_Etiketler' | translate }}
Sigma 50mm F1.4 DG Hsm (Art Serisi),
Çerez Kullanımı