Sigma 24-35mm F2 DG (Art Serisi) Yeni

0,00
Marka : Sigma
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}
{{'UrunDetay_Barkod' | translate}} : 14can
* ₺1.329,17 'den başlayan taksitlerle
Adet :
Tavsiye Et

Art serisinin bilinen üst düzey optik niteliklerine sahip olan bu ürün, aynı zamanda 24mm, 28mm ve 35mm odak uzaklıklarını kapsamaktadır. İnanılması güç performansı ile, zoom objektifler hakkındaki yaygın kanıyı tümüyle değiştirmektedir. 

SIGMA, değişken odak uzaklığına sahip yani zoom olduğu halde sabit odak uzaklığına sahip objektifler kadar aydınlık ve keskin bir objektif üretmekte kararlıydı. Bunun anlamı, en yüksek düzeyde optik performanstır. Bu yöndeki çabalarımızın sonucu, dünyanın ilk tüm zoom aralığı boyunca sabit F1.8 diyafram değerine sahip zoom objektifi, SIGMA 18-35mm F1.8 DC HSM | Art oldu. Aynı konsept üzerinde çalışmaya devam eden SIGMA bu defa da 24-35mm F2 DG HSM | Art objektifi, full-frame gövdeler için geliştirdi. Böylece, F2 değerindeki yüksek ışık kazancı ve üst düzey optik performanstan taviz vermeden, tek bir üründe üç farklı objektif, 24mm, 28mm ve 35mm bir araya getirilmiş oldu. Özellikle 24mm ve 35mm odak uzaklıklarında elde edilen sonuçlar, yine Art serisindeki sabit odak uzaklığına sahip objektifler ile eşdeğerdir. Yani, çekim sırasında objektif değiştirmek yerinde sadece zoom halkasını çevirmek yeterlidir. Özetle, bu ürün, değişken görüş açıları sağlayabildiği halde sabit odak uzaklığına sahip objektifler düzeyinde performansa sahip, full frame gövdeler ile uyumlu bir geniş açılı zoom objektiftir.
1. Dünyanın ilk sabit F2 geniş diyafram açıklığına sahip full-frame zoom objektifi. 

Full frame sensörler için geliştirilmiş, geniş diyafram açıklığına sahip bir zoom objektiftir. Optik performansı tüm zoom aralığı boyunca prime (sabit odak uzaklığına sahip) objektiflerle eşdeğerdir. En çok tercih edilen prime objektiflerden üçü, 24mm, 28mm ve 35mm, bu ürünün zoom aralığı içindedir. Eşsiz* sabit F2 geniş diyafram açıklığı sayesinde tüm odak değerlerinde mükemmel bokeh (netsiz arka plan estetiği) sağlar. 

* 35mm full frame sensörler için üretilen değiştirilebilir objektifler kategorisinde ilktir (Haziran, 2015).
2. Olağanüstü optik performansı, SIGMA'nın Art serisindeki sabit odak uzaklığına sahip objektifler ile eşdeğer. 

SIGMA 24-35mm F2 DG HSM | Art'ın tasarım konseptinde SIGMA 18-35mm F1.8 DC HSM | Art, başka bir deyişle dünyanın, tüm zoom aralığı boyunca sabit F1.8 değerini koruyan ilk zoom objektifi örnek alınmıştır. Olağanüstü optik performansı, SIGMA'nın Art serisindeki prime (sabit odak uzaklığına sahip) objektifleri ile eşdeğerdir.
3. Üç farklı objektif bir arada. 

Kusursuz işlevsellik ve kolaylık. Tek bir objektif, F2 geniş diyafram açıklığı değerini ve yüksek optik performansını koruyarak, en az üç popüler sabit odaklı objektifin, 24mm, 28mm ve 35mm'nin yerini alıyor. 28cm yakın netlik ve 1:4.4 maksimum büyütme oranı ile yakın plan çekimler, çekici bokeh etkisi içeren portreler ve derinlik duygusu taşıyan manzara fotoğrafları böylece mümkün oluyor ve bu farklı uygulamalar sırasında objektif değiştirmek gerekmiyor. Üstelik geniş açılı objektiflerde arka plan netsizliği elde etmek genelde zor olduğu halde, F2 diyafram değeri bu sorunu da ortadan kaldırıyor.
4. SIGMA'ya özgü benzersiz üretim teknolojisi 

Full-frame gövdeler için F2 geniş diyafram değerine sahip bir zoom objektifin ortaya çıkabilmesi için her bir ayrıntı üzerinde titizlikle ve hiçbir taviz verilmeden çalışılması gerekti. Tasarımda, üretimi ileri teknoloji gerektiren geniş çap ölçülerine sahip asferik mercekler kullanılmıştır. Ayrıca bir adet FLD ("F" Düşük Saçılımlı)* cam ve yedi adet SLD (Özel Düşük Saçılımlı) cam mercek kullanılmıştır ve bunlardan ikisi asferiktir. Üst düzey optik bileşenler ve kusursuz ışık dağılımı mühendisliği sayesinde küresel deformasyon, aksiyel renk dağılması ve netlik düzleminde bükülme en aza indirilmiştir. Sonuç olağanüstü yüksek düzeyde optik performanstır. En açık diyafram değerinde dahi görüntü kalitesi nefes kesicidir. 

* FLD cam, olağanüstü yüksek düzeyde ışık geçirgenliğine sahip, renk saçılmasının ise en düşük düzeyde olduğu cam tipidir. Klasik optik camlara kıyasla, FLD camın performansı, düşük kırlma katsayısına ve düşük renk saçılmasına sahip fluorit cama eşittir. Bu sayede, sıradan optik cam ile ortadan kaldırılması mümkün olmayan "artık saçılım" ya da ikincil tayf mükemmel biçimde düzeltilir
5. Kolay kullanım 

Dahili netleme sistemi sayesinde objektifin ön bölümü hareketsizdir. Böylece daha fazla stabilizasyon sağlanır ve dairesel polarizasyon filtrelerinin kullanımında, polarizasyon açısının değişmesi önlenir. Bu, özellikle video çekimlerinde büyük rahatlık sağlar.
28cm yakın netleme mesafesi 

En yakın netliğin 28cm'de olması ve 1:4.4 büyütme oranı ile yakın plan çekimlerde kusursuz sonuçlar alınır.
İç parlama ve yansımalar önlendi 

Tüm tasarım süreci boyunca güçlü ters ışıklara karşı dirençli bir yapı elde edilebilmesi için sürekli ölçüm ve hesaplamalar yapıldı. Super Çok Katmanlı Kaplama, iç parlama ve yansımaları daha da azaltmakta, ters ışıkta dahi yüksek kontrastlı, keskin görüntüler elde edilebilmektedir. Birlikte gelen gölgeliğin her zaman kullanılması ile birlikte, ön merceği aydınlatarak performansı düşürebilecek dış ışıklara karşı ek koruma sağlanır.
Süper Çok-Katmanlı Kaplama olmadığında

Süper Çok-Katmanlı Kaplama ile
Hipersonik motor ile çok hızlı AF 

HSM (Hyper Sonic Motor) yüksek hızda ve sessiz otomatik netleme yapılmasını sağlar. Otomatik netleme algoritması daha da geliştirilmiş ve daha seri netleme elde edilmiştir. Ayrıca, istendiği anda netlik halkasının elle çevrilmesi yoluyla manuel netlemeye geçilebilir. AF/MF anahtarının kullanılması gerekmediğinden, manuel netlik düzenlemelerinin çok daha hızlı yapılması mümkün olur. 

* Manuel netlemeye hızlı geçiş özelliğinin varsayılan başlangış konumu gövde uyumuna bağlı olarak değişebilir.

Hipersonik Motor
Kavisli diyafram bıçakları 

Objektifin 9 adet kavisli bıçağa sahip olan diyaframı, açıklığın her zaman dairesel kalmasını sağlar ve netsiz alanlarda etkileyici bokeh etkisi sağlanır.
Pirinç bayonet 

Objektiflerimiz, yüksek hassasiyette ve dayanıklılıkta üretilmiş pirinç bayonete sahiptir. Uzun süre kullanılabilmeleri için çok daha dayanıklı hale getirilmek üzere yüzeyleri özel işlemlerden geçirilerek üretilmiştir.
Bayonet Değişim Hizmeti ile uzun vadeli yatırım 

Yıllardır çok farklı platformlar ve uygulamalar için değiştirilebilir objektifler üreten bir firma olarak, yepyeni bir hizmeti duyurmaktan mutluluk duyuyoruz: Bayonet Değişim Hizmeti*. Ücretli olarak verilen bu hizmet kapsamında, mevcut SIGMA objektiflerinizin gövde bağlantı halkası farklı bir gövde standardına dönüştürülebilmektedir. Böylece, gövde tercihini değiştiren kullanıcılar SIGMA objektiflerini yeni gövdeleriyle uzun yıllar boyu kullanmayı sürdürebileceklerdir. 

*Bayonet Değişim Hizmeti normal bakım/onarım işlemlerinden farklıdır. Bu hizmetten yaralanmak için size en yakın SIGMA bayisi ile irtibata geçin.
Art serisi yüksek düzeyde ifade gücü sağlar. 

SIGMA tüm değiştirilebilir objektiflerini, her biri belirgin bir konsepte sahip üç ürün ailesi altında gruplamaktadır: Contemporary (C - Çağdaş), Art (A - Sanat), ve Sports (S - Spor). Yüksek optik performans ve zengin ifade gücü hedefleriyle tasarlanan Art serisi kullanıcıya yüksek düzeyde görsel yorum olanağı sağlar. En üst düzeydeki standartlara uygun şaşırtıcı keskinliği ve görüntü kalitesi ile manzara, portre, yakın plan, hatta hatıra fotoğrafları üretilirken, fotoğrafçının içinde saklı olan sanatçı açığa çıkar. Stüdyo çekimleri için ideal olduğu gibi, mimari fotoğrafçılık, gece sahneleri ve daha bir çok farklı çalışma koşulunda da aynı ifade gücünü sunar.
"USB DOCK" ile amaca uygun kişiselleştirme kolaylığı 

Objektif yazılımının güncellenmesi, odaklama kalibrasyonu, MF önceliği gibi parametrelerin kullanıcı tarafından ayarlanması için USB kapısından bilgisayara bağlanabilen isteğe bağlı özel bir adaptör ve özgün bir yazılım (SIGMA Optimization Pro) geliştirmiştir.
SGV tasarım konsepti ile fotoğrafılıkta standartlar yükseliyor 

Yeni nesil Sigma ürünlerinde, birlikte gelen gölgeliğin (parasoley) bağlantı noktalarında kauçuk kullanılmış, objektif kapaklarının ve AF/MF anahtarının tasarımı iyileştirilmiştir. Tüm ürünlerin çok daha yüksek hassasiyetle çalışması için dahili parçalarda metal ve metal ile uyumu çok yüksek olan yepyeni bir malzeme, TSC (Thermally Stable Composite)* kullanılmıştır. Gövde üzerinde, ürünün pazara sunulduğu yılın son üç rakamı işlenerek, geliştirildiği tarihin bir bakışta görülmesi sağlanmıştır. 

*TSC'nin genleşme karakteristiği aluminyuma çok yakındır. TSC ile üretilen parçalarda deformasyon yok denecek kadar azdır. Bu sayede çok yüksek hassasiyette objektif tasarımları hayata geçirilebilmiştir. Sıkça kullanılan ve %20 oranında cam içeren polikarbonata kıyasla TSC %70 daha esnektir. %30 cam içeren polikarbonattan ise %25 daha esnektir. (Karşılaştırma SIGMA tarafından üretilmiş parçalar ile yapılmıştır.)
SIGMA'nın özgün MTF ölçüm sistemi "A1" ile kalite kontrolu 

Bugüne kadar objektif performansını ölçmek için geleneksel sensörler kullanılırdı. Ancak, artık 46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörlerini kullanarak, SIGMA tarafından geliştirilmiş özgün "A1" MTF (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) ölçme sistemini geliştirdik. Böylece, daha önce ölçülemeyen yüksek frekanslı ayrıntılar artık kalite kontrolu kapsamına girmektedir. Fabrikada üretilen her bir objektif, bu sistem tarafından onaylanmadan sevkedilmemektedir. 
*A1:Aizu 1

46-megapiksel Foveon direkt görüntü sensorü
"Made in Japan" 

Tüm Sigma ürünlerinin imalatı, kalıplar ve parçalar dahil olmak üzere, entegre bir üretim sisteminde, başından sonuna Japonya'da gerçekleşir. Sadece Japonya'da üretim yapan sayılı firmalardan birisiyiz. Ürünlerimizi, fabrikamızın bulunduğu bölgenin ruhunu katarak, temiz hava, temiz su, işine odaklanmış ve çalışkan insanlarımızla yapıyoruz. Her biri kendi alanında uzman çalışanlarımız, zeka ve ileri teknoloji kullanımının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerimizin güvenilir kalitesinden gurur duymaktayız. Ürünlerimiz tüm dünyada bu yüzden profesyonelleri ve her seviyedeki fotoğraf tutkunlarını mutlu etmeyi sürdürmektedir.
{{ 'UrunDetay_Etiketler' | translate }}
Sigma 24-35mm F2 DG (Art Serisi) Yeni,
Çerez Kullanımı