Sigma 180mm F2.8 Apo Ex DG Os Hsm

0,00
Marka : Sigma
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}
{{'UrunDetay_Barkod' | translate}} : 12canon
* ₺2.195,69 'den başlayan taksitlerle
Adet :
Tavsiye Et

Keskin Yakın Plan Çekim Performansı ile Mükemmel Mekanik Bir Arada 

Küçük hayvan ve böceklerin fotoğrafını çekmek zordur. Çünkü sürekli olarak hareket halindedirler ve çok yaklaşınca saldırgan ve tehlikeli olabilirler. Bu yüzden geniş bir çekim alanına sahip olmak büyük bir avantajdır. Daha uzun fokal uzunluk daha geniş çekim alanı yaratabilir ancak uzun objektifler küçük nesneler üzerinde yeterince yakın plan netlik yapamazlar. Tele-makro tip Objektifler bu problemi yüksek görüntü kalitesi yaratarak konuyu gerçek boyutlarında ve uzaktan netlemek suretiyle ortadan kaldırırlar. Konuyu rahatsız etmeden fotomikrografi düzeyinde görüntüleyebilirler. 180mm F3.5 APO MAKRO Objektif keskin görüş alanı sayesinde çok keskin alan derinliği yaratarak daha az rahatsız edici arka planların seçilmesini sağlar. Bu objektif fotoğrafçılar tarafından yüksek kaliteli görüntüyü, hem gerçek boyutlarında yakın plan hem de normal telefoto özelliklerinde kullanılabilmesi nedeni ile çok talep edilmektedir.
Yüzer Netlik Sistemi Mükemmel Optik Performans Sağlar 

Yüzer netlik sistemi iki farklı objektif grubunu optik sistem içinde farklı pozisyonlara hareket ettirir. Bu sistem astigmatik ve küresel sapmaları telafi ederken sonsuzdan 1:1 e kadar olabildiğince yüksek performans sağlar. Netleme esnasında objektifin genel uzunluğu değişmediğinden kavranması ve kullanımı son derece kolaydır.
Optik Stabilizasyonsuz
Optik Stabilizasyonlu
F 2.8 Geniş Diyafram 

1:1 büyütme oranı ile F2.8 maksimum diyafram açıklığını birleştiren dünyanın ilk 180 mm makro objektifidir. Sigma'nın orijinal Optik Sabitleyici fonksiyonu ve sığ alan derinliği için geniş F2.8 diyaframı, fotoğrafçıların konuyu vurgulamasını sağlar. Sigma'nın özgün OS (Titreşim Engelleyici) sistemi ile donatılmış bu objektif yaklaşık dört stop daha yavaş deklanşör hızına sahiptir.
Üstün görüntü kalitesi 

Üç SLD (Special Low Dispersion) cam elemanı her türlü saçılmayı mükemmel şekilde düzeltirken Süper Çok Katmanlı Kaplama parlama ve yansımaları azaltır. Bu objektifin üstün çevresel parlaklığı, en açık diyaframda dahi keskin ve yüksek kontrastlı görüntüler oluşturur.
  Süper Çok Katmansız Süper Çok Katmanlı
HSM ile Birlikte Sürekli Manuel Netleme 

Makro fotoğrafçılık kat'i netlik ister. HSM özelliği otofküs modunda dahi aynı zamanda manuel netleme yapılabilmesini mümkün kılması açısından idealdir. Çekim esnasından normal otofoküs işleminin ardından deklanşöre hafifçe basarak netleme halkasını hafifçe çevirmeye devam edip, istenilen netleme noktasına getirdikten sonra deklanşöre basmak sureti ile fotoğraf çekilebilir. Bu işlem sırasında gövde üzerinde AF veya MF seçimi yapmak gerekmez. Deklanşöre tekrar yarım basıldığında AF devreye girecektir. İstenildiği durumlarda AF fonksiyonu tamamiyle kapatılabilir ve MF çalışılabilir.
  Hipersonik Motor
Pirinç bayonet 

Objektif, yüksek hassasiyette ve dayanıklılıkta üretilmiş pirinç bayonete sahiptir. Uzun süre kullanılabilmesi için çok daha dayanıklı hale getirilmek üzere özel işlemlerden geçirilerek üretilmiştir.
 
Kavisli Diyafram 

Objektifin kavisli diyaframı netlik dışı alanlarda çekici bir netsizlik estetiği (bokeh) yaratır..
SIGMA 1.4x veya 2x APO Tele-Konvertörleri Kullanılabilir 

Makro fotoğraf 1.4x tele-konvertör ile geliştirilebilir. Bu tele-kovertor Sigma, Canon ve Nikon gövdeler üzerinde180mm olan fokal uzunluğu F5 diyaframda 252mm'ye çıkartırken sonsuz ile 1.2 m arası otofoküs yapılması mümkündür. 1.2 m'den daha kısa mesafelerde netlik için objektif otomatik olarak MF konumuna geçecektir. Pentax ve Minolta gövdeler üzerinde manuel olarak çalışır. 2x tele-konvertör ile kullanıldığında180mm F3.5, 360mm F7 olur ve gövde markası ne olursa olsun manuel olarak çalışır.
SLD Cam Kullanımı 

Görüntü kalitesi, değişik planlarda değişik ışıkların dalga boylarının farklılık göstermelerinden dolayı renk sapmalarına sebebiyet vermesine bağlıdır. Ön gruptaki SLD camı bu olgunun düzeltilmesi ve görüntüleri yüksek optik kalite ile buluşturmasını sağlarken aynı zamanda dayanılmaz bir keskinlik katar.
SIGMA 180mm F2.8 EX DG OS HSM TIPA En İyi Expert DSLR Objektif Ödülüne layık görüldü 

Sigma Corporation (CEO: Kazuto Yamaki) SIGMA 180mm F2.8 EX DG OS HSM "TIPA En İyi Expert DSLR Objektif" ödülünü kazandığını duyurmaktan mutluluk duyar.1:1 büyütme oranı ile F2.8 maksimum diyafram açıklığını birleştiren dünyanın ilk 180 mm makro objektifidir. Sigma'nın orijinal Optik Sabitleyici fonksiyonundan yararlanılarak tasarlanmıştır. Bu objektif ilk kez Ocak 2012'de fuarda duyuruldu. 

Ödül Adı : TIPA Ödülleri 2012 En İyi Expert DSLR Objektif 

Ürün      : 180mm F3.5-6.3 EX DG OS HSM 

Bu objektif 1:1 görüntü büyütme oranı ile F2.8 maksimum diyafram açıklığını birleştiren dünyanın ilk 180 mm makro objektifidir.Sigma'nın özgün OS (Titreşim Engelleyici) sistemi ile donatılmış bu objektif yaklaşık dört stop daha yavaş deklanşör hızına sahiptir.Üç FLD ("F" Düşük Dağılım) cam elemanı, renk saçılımlarını mükemmel şekilde düzeltir. Sigma'nın Çok Katmanlı Kaplama teknolojisi parlama ve yansımaları azaltır ve maksimum diyafram açıklıgında bile keskin ve yüksek kontrastlı görüntülerin oluşmasını sağlar.
{{ 'UrunDetay_Etiketler' | translate }}
Sigma 180mm F2.8 Apo Ex DG Os Hsm,
Çerez Kullanımı