Sigma 18-300mm F3.5-6.3 DC Macro Os Hsm C Serisi

0,00
Marka : Sigma
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}
{{'UrunDetay_Barkod' | translate}} : 00-85126-88654-7
* ₺715,00 'den başlayan taksitlerle
Adet :
Tavsiye Et

Birinci sırada görüntü kalitesi. SIGMA'dan yeni, genel amaçlı "all-in-one" objektif. 

Görüntü kalitesi ile hafiflik ve esnekliğin birarada mümkün olmadığına kim karar veriyor? Genel kanıya göre bir objektifin optik performansı ile biçimi, birbirinin aleyhine çalışan iki özelliktir ve birinin diğerine tercih edilmesi gerekir. Çok geniş aralığa sahip bir zoom objektifin ise olabildiğince küçük boyutlu, çok farklı koşullarda kullanılacağı için ek özelliklerle donatılmış ve kullanımının kolay olması beklenir. SIGMA'da bizler ise görüntü kalitesinin birinci sırada önem taşıdığını düşünmekten vazgeçmiyoruz. Olabildiğince az yükle seyahat ederken, bir zoom objektifin geniş aralığa sahip olması tercih edilir. Özellikle aniden bir tele objektif gerektiğinde, objektif değiştirmek için yeterli süre olmayabilir. Amacımız, kullanıcıyı geniş aralığa sahip bir zoom objektifin esnekliği ile tatmin ederken,optik performansı da en yüksek düzeyde tutmaktır. Bu nedenle, yeni tasarımı oluştururken, işlevler, keskinlik ve boyut gibi tüm kıstasların ideal noktalarda olmasına gayret ettik. Zorlu yolculuğumuzun meyvesi ise bu objektif oldu. İster ilk kez değiştirilebilir objektif kullanıyor olun, ister daha geniş kullanım olanakları sunan yüksek performanslı bir objektife terfi etmiş olun, bu ürün sizi tatmin edecektir. Çok geniş aralığa sahip bir standart zoom objektif olmakla kalmayıp, SIGMA'nın yeni nesil ürünlerinin tümü gibi kendi konsepti içinde mükemmel görüntü kalitesi için en yüksek standarda sahip olan bu ürün ile fotoğrafçılığınızda fark yaratın.
1. Yapısında 4 adet FLD ve 1 adet SLD cam mercek yer aldığından renk saçılması en aza indirgenmiştir. Özellikle zoom aralığının tele değerlerine yaklaşıldıkça fark belirginleşir. 

Deneyimli kullanıcıların beklediği mükemmel optik performans. 
Bu objektifin yapısında, geçirgenlik ve kırılma özellikleri fluorit cama eşit olan 4 adet FLD ("F" Low Dispersion / "F" Düşük Saçılımlı) cam mercek kullanılmıştır. Böylece özellikle tele aralığında renk saçılması en aza inmekte, yüksek renk doğruluğuna sahip berrak görüntüler elde edilmektedir. * FLD cam, olağanüstü yüksek düzeyde ışık geçirgenliğine sahip, renk saçılmasının ise en düşük düzeyde olduğu cam tipidir. Klasik optik camlara kıyasla, FLD camın performansı, düşük kırlma katsayısına ve düşük renk saçılmasına sahip fluorit cama eşittir. Bu sayede, sıradan optik cam ile ortadan kaldırılması mümkün olmayan "artık saçılım" ya da ikincil tayf mükemmel biçimde düzeltilir. 

Objektif teknolojisindeki tüm birikim tek bir üründe. Sonuç: üstün görüntü kalitesi. 
Tüm zoom aralığı boyunca farklı değerler için en uygun olan optik cam mercekler seçilmiş ve bir araya getirilmiştir. Geniş açıdan teleye ve makro uygulamalarında bu sayede aynı yüksek düzeyde görüntü kalitesi elde edilir. Özellikle geniş açı ucunda geometrik distorsiyon en aza indirilmiş, merkezden köşelere kadar yüksek ifade potansiyeli korunmuştur. 
2. Yeni OS sistemi 

Yenilenen OS (Optik sabitleme) sistemi ile sarsıtıya karşı çok daha iyi denge. 

Sistem yapısı ve bellenim (firmware) yenilenerek, hareket netsizliğine karşı tekafi, tam 3.5 stop değerine kadar çıkarılmıştır. 

* CIPA standartlarına göre, tele aralığında ve APS-C sensör ile test edilmiştir.

Optik Sabitleyici olmadan

Optik Sabitleyici ile
3. Özellikle bu objektif için geliştirilmiş yakın çekim filtresi (ayrı satılır) ile orijinal objektifin optik performansında herhangi bir kayıp olmaksızın 1:2 büyütme oranı elde edilebilmekte, makro çekimde zoom rahatlığı mümkün olmaktadır. 

Özel yakın çekim filtresi (isteğe bağlı aksesuar) 

Objektifin en yakın netlik mesafesi 39 cm, büyütme oranı ise 1:3'tür. Bu konumda objektif önü ile konu arasındaki mesafe 14cm'dir. Özellikle bu objektif için geliştirilmiş olan ve isteğe bağlı aksesuar olarak sunulan AML 72-01 yakın çekim merceği ile, 300mm zoom pozisyonunda büyütme oranı 1:2'ye çıkmakta, zoom aralığı boyunca keskinlikte farkedilir bir düşüş olmamaktadır. 

* Netlik sonsuzda iken ve 80-300 mm tavsiye edilen zoom aralığı içinde.

Yakın Çekim Filtresi


Zoom-makro kolaylığı 

Sadece zoom halkasının çevrilmesiyle mücevher veya çiçek detayları gibi konuların çekimi rahatlıkla mümkün olmaktadır. Objektif üzerindeki çizelgede büyütme oranları işaretlenmiş olduğundan, algılayıcı üzerinde beliren görüntünün boyutu kolaylıkla kestirilebilir. Ayrıca, fotoğrafı çekilen konu üzerinde istenmeyen yansımalar olmaması, tümüyle temiz bir görüntü elde edilebilmesi için, objektif kenarındaki açıklayıcı bilgilerin konumuna dahi özen gösterilmiştir.
4. Yeni SGV konsept ürün ailemizdeki objektifler görüntü kalitesi standartlarını tümden değiştiriyor. 

[CONTEMPORARY] 

Yeni teknoloji sayesinde yüksek görüntü kalitesi ve küçük boyut bir arada. Farklı çekim koşullarında değişmeyen optik performans. 

SIGMA tüm ürünlerini üç ürün grubunda toplamaktadır: Contemporary, Art ve Sports. Contemporary grubunun öne çıkan özelliği, en son teknolojinin kullanılması yoluyla optik performanstan taviz verilmeden ürünün daha küçük boyutlu olması ve çok farklı uygulamalarda aynı başarıyla kullanılabilmesidir. SIGMA, Boyut ve ağırlığı artırmadan görüntü kalitesini yükseltebilmeyi yeni teknoloji sayesinde başarmıştır. 

[SIGMA GLOBAL VISION] 

SIGMA Global Vision başlığı altında tüm ürünlerimiz baştan tasarlanarak yenilenmekte ve aşağıdaki ortak özelliklerle yüksek beklentiler için sunulmaktadır.
SIGMA'nın özgün MTF ölçüm sistemi "A1" ile kalite kontrolu 

Bugüne kadar objektif performansını ölçmek için geleneksel sensörler kullanılırdı. Ancak, artık 46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörlerini kullanarak, SIGMA tarafından geliştirilmiş özgün "A1" MTF" (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) ölçme sistemini geliştirdik. Böylece, daha önce tespit edilemeyen yüksek frekanslı ayrıntılar artık kalite kontrolu kapsamına girmektedir. Fabrikada üretilen her bir objektif, bu sistem tarafından onaylanmadan sevkedilmemktedir.
46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörü
En yüksek düzeyde üretim kalitesi için "Made in Japan" 

Tüm Sigma ürünlerinin imalatı, kalıplar ve parçalar dahil olmak üzere, entegre bir üretim sisteminde, başından sonuna Japonya'da gerçekleşir. Sadece Japonya'da üretim yapan sayılı firmalardan birisiyiz. Ürünlerimizi, fabrikamızın bulunduğu bölgenin ruhunu katarak, temiz hava, temiz su, işine odaklanmış ve çalışkan insanlarımızla yapıyoruz. Her biri kendi alanında uzman çalışanlarımız, zeka ve ileri teknoloji kullanımının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerimizin güvenilir kalitesinden gurur duymaktayız. Ürünlerimiz tüm dünyada bu yüzden profesyonelleri ve her seviyedeki fotoğraf tutkunlarını mutlu etmeyi sürdürmektedir.
Bayonet Değişim Hizmeti ile uzun vadeli yatırım 

Yıllardır çok farklı platformlar ve uygulamalar için değiştirilebilir objektifler üreten bir kurum olarak, yepyeni bir hizmeti duyurmaktan mutluluk duyuyoruz: Bayonet Değişim Hizmeti*. Ücretli olarak verilen bu hizmet kapsamında, mevcut SIGMA objektiflerinizin gövde bağlantı halkası farklı bir gövde standardına dönüştürülebilmektedir. Böylece, gövde tercihini değiştiren kullanıcılar SIGMA objektiflerini yeni gövdeleriyle uzun yıllar boyu kullanmayı sürdürebileceklerdir. 

*Bayonet Değişim Hizmeti normal bakım/onarım işlemlerinden farklıdır. Bu hizmetten yaralanmak için size en yakın SIGMA distribütörü ile irtibata geçin.
SIGMA USB DOCK ile kişiselleştirme olanağı 

Objektif yazılımının (bellenim) güncellenmesi, odaklama kalibrasyonu, manuel netlik kıstaslarının değiştirilmesi, izin verilen netlik aralığı ve netlik halkasının hareket ettirilmesi ile manuel netliğe geçiş süresi gibi parametrelerin kullanıcı tarafından ayarlanması için USB kapısından bilgisayara bağlanabilen isteğe bağlı özel bir adaptör ve özgün bir yazılım (SIGMA Optimization Pro) geliştirmiştir. Kişiselleştirme ayarları arasında AF hızı ve OS operasyon modu (dinamik izleme, standart ve orta düzey dinamik izleme) de bulunmaktadır.
Pirinç bayonet 

Objektiflerimiz, yüksek hassasiyette ve dayanıklılıkta üretilmiş pirinç bayonete sahiptir. Uzun süre kullanılabilmeleri için çok daha dayanıklı hale getirilmek üzere yüzeyleri özel işlemlerden geçirilerek üretilmiştir.
Özel Hiper Sonik Motor ile daha sessiz, daha hızlı AF 

16.6 oranındaki çok geniş zoom aralığı nedeniyle daha rahat ve sorunsuz kullanım için daha büyük boyutlu bir HSM (Hyper Sonic Motor) geliştirilmiştir. Bu yeni motor yüksek hızda ve sessiz otomatik netleme yapılmasını sağlar.
Hiper Sonik Motor
İç parlama ve yansımalar önlendi 

Tüm tasarım süreci boyunca güçlü ters ışıklara karşı dirençli bir yapı elde edilebilmesi için sürekli ölçüm ve hesaplamalar yapıldı. Super Çok Katmanlı Kaplama, iç parlama ve yansımaları daha da azaltmakta, ters ışıkta dahi yüksek kontrastlı, keskin görüntüler elde edilebilmektedir.
Süper Çok Katmanlı Kaplama olmadığında

Süper Çok Katmanlı Kaplama ile
Kavisli diyafram 

Objektifin 7 adet kavisli bıçağa sahip olan diyaframı, açıklığın her zaman dairesel kalmasını sağlar ve netsiz alanlarda etkileyici bokeh etkisi oluşturur.
Objektif Yapısı Teknik özellikler 

Objektif Yapısı 13 grupta 17 mercek
Görüş açısı 76.5° - 5.4°
Diyafram bıçak sayısı 7 adet kavisli diyafram
Minimum açıklık F22
Minimum netlik mesafesi 39cm
Maksimum büyütme oranı 1:3
Filtre çapı 72mm
Boyut (Çap x Uzunluk) 79mm x 101.5mm
Ağırlık 585g
Uyumlu AF Bayonet Tipleri 

[18-300mm F3.5-6.3 DC MACRO OS HSM]
SIGMA / NIKON / CANON

[18-300mm F3.5-6.3 DC MACRO HSM]
SONY / PENTAX

Uyumluluk Tablosu

DC lenses have an image circle that covers APS-C size image sensors. Not for use on digital cameras having image sensors larger than APS-C size or on 35mm or APS film cameras, as vignetting will occur. The angle of view varies depending on which camera the lens is mounted on. To find the 35mm camera-equivalent focal length, multiply the DC lens focal length by the crop factor (digital multiplier) of 1.5, 1.6, or 1.7, depending on the brand of DSLR camera on which the lens will be used. To find which DC lens is equivalent to a full-frame lens, divide the focal length of the full frame lens by the same crop factor. 
Sony and Pentax mounts are not incorporated with OS function. 
AF will not function with Pentax ist* series and K100D DSLR cameras that do not support HSM. 
The appearance and specification are subject to change without notice. 
Barkod No. 

SIGMA 00-85126-88656-1
SONY 00-85126-88662-2
NIKON 00-85126-88655-4
PENTAX 00-85126-88661-5
CANON 00-85126-88654-7

{{ 'UrunDetay_Etiketler' | translate }}
Sigma 18-300mm F3.5-6.3 DC Macro Os Hsm C Serisi,
Çerez Kullanımı